In eerdere nieuwsbrieven en ledenvergaderingen ben je geïnformeerd over de noodzaak om de jachthaven en de invaart te baggeren. Dat werk gaat nu echt beginnen.
Er wordt gebaggerd in de jachthaven en in de invaart vanaf het kanaal. Om in de jachthaven ruimte te maken voor de werkschepen zullen de boten tijdelijk van hun ligplaats worden verplaatst. Een deel van de boten komt – zoals ieder jaar – op de wal. Andere boten worden binnen de jachthaven verplaatst of komen (in meerdere rijen) aan de meldsteiger te liggen. Het is een grote klus waar vooral het Havenbestuur en de kraangroep druk mee zijn.
De inpeiling is op 14 november, waarna op 24 november of uiterlijk 1 december het baggerwerk begint. Het baggeren is steeds op doordeweekse dagen. Dat kan overlast geven voor wie het water op of af wil. In de weekends wordt niet gebaggerd, maar moeten mogelijk wel boten worden verplaatst in de jachthaven. Ook dat kan overlast geven. Door de extra boten aan de meldsteiger kan het voor roeiers moeilijker zijn om aan te leggen aan het kraanvlot.
De werkzaamheden zullen voor Kerst klaar zijn. Tot die tijd vragen we ieders geduld en begrip voor eventuele overlast. Voel je welkom om (vanaf de wal) te komen kijken hoe het kraanschip van Cama het slib van de afgelopen 40 jaar opschept!